- Prodejte Vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu

- Získejte až o 350.000 Kč více

- Strategie zvýší cenu až o 12 %

Zdarma odhadneme
cenu Vaší nemovitostiOdhad ceny nemovitosti při dědickém řízení

Funkcionalistický dům v Brně

Nabízíme odhad ceny nemovitosti v občanskoprávním řízení - tzv. dědickém řízení. Pokud dědíte sami nebo spolu s dalšími dědici nějakou nemovitost: dům, byt, zahradu, pozemek či garáž, tak budete potřebovat odhad jeho tržní ceny. Ten Vám rádi vytvoříme, když vyplníte formulář nahoře.
Co budete potřebovat

- doklad členství zemřelého v bytovém družstvu, pokud se jedná o družstevní byt
- list vlastníka u bytu v osobním vlastnictví nebo domu


obrázek se žárovkouTIP: Dobrá zpráva je, že dědictví je osvobozeno od daně z příjmu. Státu, kromě notáře (komisaře), nic neplatíte.


Po zesnutí stát určí notáře, který se postará o soupis veškerého majetku v dědictví a přizve dědice, aby mu pomohli s ohodnocením všech movitých i nemovitých věcí. Na něco bude stačit souhlas dědiců (částka na účtu je neoddiskutovatelná), na nemovitosti bude potřeba odhad tržní ceny domu, bytu či jiné nemovitosti pro dědické řízení.


Stát určí notáře pro dědické řízení, který provede

1) lustrace v centrální evidenci závětí a zjištění existence závěti

2) kontaktuje toho, kdo organizoval pohřeb

3) sepíše aktiva i pasiva dědictví a provede usnesení o dědictví

Odměna státnímu notáři (komisaři), který oceňuje majetek v dědictví podle zákona č. 196/2001 Sb. § 13 je 600 Kč až 20.000 Kč v závislosti na hodnotě dědictví. Tento poplatek budete muset zaplatit.


Celková cena dědictví Odměna státního notáře v % z hodnoty dědictví
0 Kč - 100.000 Kč 2 %
100.001 Kč - 500.000 Kč 1,2 %
500.001 Kč - 1.000.000 Kč 0,9 %
1.000.001 Kč - 3.000.000 Kč 0,5 %
3.000.001 Kč - 20.000.000 Kč 0,1 %

Tabulka: znázornění odměny státního notáře v závislosti na celkové hodnotě dědictví


Některá dědictví potřebují odhad soudním znalcem a to v případě, že dojde k soudnímu sporu mezi dědici či jinému soudnímu řízení. Jinak postačí odhad, který vám můžeme zpracovat i my. Vyplňte formulář nahoře a my se vám ozveme s více informacemi. Vaši nemovitost bude muset, ať už soudní odhadce či realitní specialista, vidět na vlastní oči.


Chcete nemovitost v dědictví prodat?

Pokud je více dědiců a ti se chtějí vypořádat, je možné nemovitost prodat a utržené peníze rozdělit spravedlivě rovným dílem. Stejně tak, pokud dědíte nemovitost, ke které nemáte vztah, potřebujete hotovost či případně koupit nemovitost jinou, tak můžete zděděnou nemovitost ihned po skončení dědického řízení prodat.

Krásna chalupa na venkově

Je-li prodej zděděné nemovitosti to, co vás zajímá, tak vám odhad ceny nemovitosti zhotovíme zdarma, pokud budete nemovitost prodávat přes nás - zaměřujeme se především na rychlé prodání nemovitosti za co možná nejvyšší cenu a rádi Vám pomůžeme. Vyplňte formulář nahoře.


Co když zesnulý podnikal

V případě, že dědíte po podnikateli, je možné se na výši majetku shodnout se spoludědici. Pokud se jedná o majetek většího rozsahu, tak je nutný znalecký posudek (cena cca 10.000 Kč). Ocenění nemovitostí vám opět můžeme poskytnout my. Trochu komplikací je, že u dědictví po podnikateli budete muset do 3 měsíců podat daňové přiznání. Dědická daň byla v roce 2014 zrušena, takže nic neplatíte.Diskuze a zkušenosti

JitkaT
nikdy se nenechavejte ohodnotit vasi nemovitost nikym na dalku. odhadce musi prijet na misto a ohodnotit vas dum, jinak bude odhad nepresny. taky nema smysl platit nejakemu odhadci, kdyz neprijede a udela odhad pouze - na dalku - moje zkusenost - Jitka