- Prodejte Vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu

- Získejte až o 350.000 Kč více

- Strategie zvýší cenu až o 12 %

Zdarma odhadneme
cenu Vaší nemovitosti4 tipy jak rychle prodat dům

Funkcionalistický rodinný dům

Zatímco byty se obvykle prodají rychle - do několika měsíců - průměrná doba prodeje domu je až 5 let. Chcete-li prodat váš dům rychle, držte se našich tipů. Prodej domu, především pokud v něm zároveň i bydlíte, může být velmi stresující a vyčerpávající. Týden po týdnu musíte svůj dům ukazovat vždy uklizený v tom nejlepším světle. Vězte ale, že klíčových je prvních několik týdnů.Nejdříve si přečtěte článek: Jak prodat dům. Pokud jste tak učinili, pokračujte dále.

1. Uschovejte si věci

Mohli byste si myslet, že nejlepším způsobem, jak se zbavit maličkostí a nepořádku z povrchů nábytku, je nacpat vše do skříně. Špatný nápad. Když budete provádět potenciální kupce, tak se může lehce stát, že se podívají do skříní, aby zjistili jejich funkčnost. Navíc, je velké plus zájemcům ukazovat kolik se toho do dané skříně vleze a jak je praktická, když je prázdná a čistá.

Raději se informujte o úschově věcí. Zlaté pravidlo říká: „Zbavte se třetiny věcí a druhou třetinu, co nepoužíváte uschovejte buď u známých, rodiny či v některém ze skladu nábytku či v úschovně.“ Uskladnění nabízejí i stěhovací služby, které vám pomohou i se stěhováním do nového. Vyčistěte dům od jakýchkoliv osobních věcí - především fotografie rodiny.

2. Home staging

Nejdůležitějším krokem, kromě určení ceny, bude příprava domu na vyfocení a prezentaci zájemcům. Prostudujte si článek: Home staging a dejte svoji nemovitost do perfektního vizuálního stavu. Na funkčnost tolik nehleďte. Nevyplácí se dělat nákladnou rekonstrukci. Cena domu se obvykle nezvedne o částku, kterou do rekonstrukce vložíte. Stejně tak nechat dům tak, jak je, není výhra. Vyhrajte si. Realitky dnes nabízejí kromě zprostředkování prodeje i služby home stagingu.


obrázek se žárovkouTIP: Nezanedbejte také úpravu zahrady. Dům může až z 80 % prodat právě krásná zahrada. Stačí posbírat větve, posekat, vysadit květiny.


3. Najděte si správného realitního makléře

Hledáte-li realitního specialistu, tak se nechte kontaktovat tím naším, když vyplníte formulář nahoře. Ocení vám váš dům zdarma. Spolupracujeme s těmi nejlepšími. Sami se potom můžete rozhodnout. Budete-li hledat realitního makléře na vlastní pěst, tak se neuchylujte ke známostem, ale spíše se informujte na internetu z recenzí ostatních klientů.

4. Propagujte inzerát na dům i sami

Pokud se rozhodnete pro služby realitní agentury, tak ta vám vytvoří a zaplatí inzeráty. Zařizujete-li si inzerci sami, přečtěte si: Jak napsat inzerát na nemovitost.

Dvě nejdůležitější věci v inzerátu, které nalákají ke koupi vašeho domu, jsou správná cena a krásné fotografie. Tyto dvě věci jsou priorita. I když však zadání inzerce nebude ve vaší dikci a postará se o ni realitní kancelář, nenechte v tom realitního makléře samotného a propagujte inzeráty na vašich sociálních sítích a mezi sousedy či známými. Chcete-li získat ocenění vašeho domu zdarma k tomu, abyste jej mohli prodat, tak vyplňte formulář nahoře.