- Prodejte Vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu

- Získejte až o 350.000 Kč více

- Strategie zvýší cenu až o 12 %

Zdarma odhadneme
cenu Vaší nemovitostiJak nejlépe prodat nemovitost bez realitky

Obývací pokoj prodávaného bytu

Na našem serveru se zabýváme návody na to, jak prodat nemovitost svépomocí nebo s minimální pomocí realitní kanceláře. Záleží na vás, jestli si nemovitost prodáte úplně sami ideálně s přispěním právní kanceláře nebo pomocí RK (realitní kanceláře), která zajistí kompletní servis. Chcete-li si však nechat zdarma ocenit Vaši nemovitost realitním specialistou, vyplňte horní formulář.

Optimální cesta, jak prodat nemovitost bez realitní kanceláře začíná přípravou nemovitosti. Záleží na tom, jestli prodáváte dům či byt v osobním vlastnictví a nebo družstevní byt. U všech tří možností však platí, že první věc, kterou uděláte je kvalitní a co nejlevnější home staging. O co se jedná? Přečtěte si odkazovaný článek.U prodeje družstevního bytu se informujete u družstva, jaké vyplývají povinnosti s převodem družstevního podílu. U osobního vlastnictví si připravíte především list vlastnictví a měsíční náklady na provoz nemovitosti. Vše je popsané v článcích: Jak prodat dům, Jak prodat byt v OS a Jak prodat družstevní byt.

Máte tedy prvotní dokumenty k nemovitosti, znáte výměru (m²), máte list vlastnictví, možná i energetickou třídu, ale především správně určenou cenu. To, jak určit cenu nemovitosti naleznete ve článcích: Jak ocenit můj dům, Jak ocenit můj byt či pozemek. Určení ceny je přitom jako střílet lukem šišky vzdálené 200 metrů, … s lukem za zády, se zavázanýma očima a přitom jste nikdy luk v ruce nedrželi. Tak je to těžké a přitom se musíte napoprvé trefit.Nyní váš záměr - prodat nemovitost bez realitky - oznámíte světu neboli vytvoříte inzeráty. To, jak napsat kvalitní inzerát, naleznete zde. Váš inzerát následně vystavíte na realitních serverech. V ideálním případě bude postačovat sreality.cz, reality.idnes.cz a bezrealitky.cz.

Precizně zpracovaný inzerát včetně perfektně rozmyšlené cenovky visí nějaký ten den na internetu a vám se ozývají zájemci o prohlídku. Bez prohlídky vaši nemovitost nikdo nekoupí. Krok s přijímáním návštěv je sice časově i emočně náročný, avšak vy ho zvládáte dobře.

Mezitím jste si našli kvalitního právního zástupce, který vám pomůže se sepsáním rezervační a kupní smlouvy nebo se alespoň postará o úschovu.

Našel se kupec!

Jan Brzobohatý sedí v křesle

Poté, co se jistý pan Jan Brzobohatý začal vážně zajímat o váš dům a po několika cenových nabídkách jste se konečně dohodli, obchod byl uzavřen. Nyní se zájemcem Janem podepíšete rezervační smlouvu, ze které bude vyplývat, že jím bude složena záloha (ideálně do úschovny právního zástupce). To, aby vás nevodil za nos a k prodeji opravdu došlo.

Jakmile se dohodnete na detailech a podepíšete kupní smlouvu, banka Jana Brzobohatého složí celou částku (odečtenou o rezervační sumu) na účet právní úschovy a vy podáte vklad do katastru na změnu vlastníka nemovitosti. Na základě potvrzení, že jste tak učinili právní zástupce vyplatí částku na váš osobní účet. Nyní máte velkou sumu na vašem bankovním účtu. Nyní se můžete například kvalitně pojistit se spořením. Tak či tak je obchod dokončen. Pan Jan je spokojený s novou nemovitostí a vy si užíváte částky, kterou použijete na vaše nové projekty.

Přijde-li vám výše popsaný postup plný zádrhelů a komplikací, nemýlíte se. Prodej nemovitosti bez realitky opravdu není med. Pokud si nejste 100% jistí, můžete si nechat ocenit vaši nemovitost námi a případně vám můžeme i pomoci s dalšími věcmi. Stačí vyplnit formulář nahoře.